Dieta i odchudzanie - dieta-ryzowa

Dieta ryżowa

dieta-odchudzanie.com


dieta ryżowa

Jest nadzorowanym medycznie programem żywienia, trwającym od 2 do 4 tygodni, prowadzonym w celu leczenia otyłości, cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia i chorób nerek. Jej pomysłodawcą był Walter Kempner, urodzony w roku 1903, w Niemczech, który stwierdził, że były to rzadkie dolegliwości zdrowotne u osób, których podstawą żywienia był właśnie ryż. Opracował on specjalną dietę, dodając do głównego jej składnika, owoce, soki, witaminy i suplementy żelaza. Dieta ryżowa, zwana też dietą Kepnera stosowana jest już od 1939 r. Dzisiejszy bilans wymienionych wyżej chorób, jest bowiem dramatyczny – cierpi na nie ponad 18.000 osób.

dieta-ryzowa-1Dieta ryżowa należy do nielicznych diet odchudzających popartych badaniami medycznymi, dzięki którym jej program kompletnie się rozwinął i został zatwierdzony na rzecz ochrony zdrowia. Oprócz posiłków, dieta Kempnera przewiduje ćwiczenia, a przeprowadzana w klinice, zapewnia uczestnictwo w grupach i warsztatach radzenia sobie ze stresem oraz gwarantuje osobistą opiekę lekarską.

Dietę ryżową możesz stosować oczywiście samodzielnie, warto jednak byś przed rozpoczęciem porozmawiała na jej temat z dietetykiem, który pomoże ci ustalić plan żywienia. Dieta rozpoczyna się od zjadania jedynie 800 kalorii dziennie, a następnie posiłki zwiększa się stopniowo do 1.200 kalorii. Wybór żywności, na początku jest niestety dosyć ograniczony.

Przykładowy plan żywienia w diecie ryżowej podczas pierwszego dnia, obejmuje zjedzenie zaledwie 20 g ryżu podzielonego na 3 porcje i 2 owoce. Przez następne dni, powoli dodaje się do ryżu więcej owoców i warzyw. Dzięki tej diecie na pewno schudniesz szybko.


Lista tematów: